vebo

Vebo maakt prachtige gevelelementen: we zijn er ontzettend trots op

Salesmanager Henri Beekhuis van Vebo kijkt met trots naar het prachtige project Bos & Buur in Otterlo. Wij maakten voor de kleinschalige woonwijk in het Veluwse dorp onder andere drie bijzondere gevelelementen, met gedetailleerde afbeeldingen van een kamperfoelie, een huismus en een egel. “Ik ben super trots op wat wij hebben gemaakt.’’ zegt Henri.

Henri: “Ik heb al 35 jaar lang een goed contact met Heijmans Huizen en daarvoor Vos en Teeuwissen. Toen zij met de vraag kwamen om dit door ons te laten maken, wilde ik vanwege de lange relatie die we hebben toch een uitzondering maken en hebben we dit in kleine oplage geproduceerd.”

In eerste instantie onmogelijk

Werkvoorbereider Stephan Hartwich was nauw betrokken bij het ontwerp en de uiteindelijke uitvoering. “Als de opdracht binnenkomt, beoordeel je die en ga je in overleg met de opdrachtgever. In dit geval was de gevraagde afbeelding onmogelijk voor ons.”

De ontwerper had een afbeelding met flink reliëf getekend en had bovendien uitstulpingen die in een scherpe punt eindigden. Stephan: “Die randen zouden veel te kwetsbaar worden. De kans dat er bij het uit de mal halen iets afbreekt zou te groot zijn. En anders wel met het transport of bij het plaatsen op de bouw.”

 

Stephan Hartwich Vebo

 

Extra’s

Bij het uitwerken van de tekeningen maakte de werkvoorbereider van Vebo in eerste instantie geen gebruik van tekensysteem Tekla. “Daar kun je in bijna alle gevallen uitstekend mee werken, maar dit vroeg wat extra’s. Omdat ik het programma Fusion 360 vanuit mijn hobby ken, ben ik daarmee gaan werken. Ik maak in mijn vrije tijd graag modellen voor 3d-printen.”

En zo kwamen er drie gedetailleerde 3d-tekeningen in zeer hoge resolutie, die daarna naar Tekla werden geëxporteerd. Dankzij de samenwerking tussen Vebo, Heijmans Huizen en de ontwerper, kwam er uiteindelijk een ontwerp waar alle partijen zich in konden vinden en ook te maken was.

Lovende reacties

En zo werden uiteindelijk onder toeziend oog van projectleider Roelof van Dasselaar en manager ontwikkeling Sandra Kool Heijmans de elementen uit de mallen gehaald. De reacties waren lovend.

De bijzondere gevelelementen worden later dit jaar in Otterlo in de gevels van de huizenblokken geplaatst. In het nieuwbouwproject staan 43 woningen gepland. Ze zijn verdeeld over gebieden met elk een eigen woonsfeer. Het gaat om woningtypes die variëren van appartementen en maisonnettes tot rijwoningen, rug-aan-rugwoningen en twee-onder-eenkappers.

‹ Vorige blog