Jan Koelewijn was lang teamleider in de productie bij Vebo, maar nu houdt hij zich alweer een jaar bezig met het interesseren van nieuwe werknemers voor ons. En dat is heel breed: het ene moment loopt het met een zwerm basisschoolkinderen door het bedrijf, dan weer staat hij op een banenmarkt, spreekt hij met gemeenten om speciale doelgroepen een plek te geven of overlegt hij met een uitzendbureau over filmpjes voor sociale media die voor meer vrouwen bij het bedrijf moeten zorgen.
“Er valt heel wat te winnen”, zegt Jan. “Het is van groot belang om nieuwe mensen binnen te halen. We hebben dat door allerlei omstandigheden de laatste jaren wat laten versloffen, terwijl er veel medewerkers zijn die binnen tien jaar met pensioen gaan.”
Wie met Jan spreekt voelt het enthousiasme voor het bedrijf, maar ook voor het leggen van contacten met mogelijke nieuwe werknemers. “Ik laat graag zien hoe leuk het is om hier te werken. We hebben een prachtig bedrijf, dat mooie producten maakt. Er gebeurt hier zo veel, daar hebben de meeste buitenstaanders geen idee van.”
Hij merkt dat bij de bezoeken van leerlingen en bedrijven aan de fabriek en met open dagen. “Er gaat dan een wereld voor de bezoekers open. Die hebben geen idee waar wij mee bezig zijn en dat er zoveel komt kijken bij het maken van de producten. Daarom moeten we ook steeds meer naar buiten om te vertellen en te laten zien hoe mooi het is om hier te werken.”

Om dat op een goede manier te kunnen doen, volgt hij zelf een trainersopleiding. “Die duurt een half jaar en je krijgt heel veel informatie. Bijvoorbeeld over het ontwerpen en geven van trainingen, het omgaan met moeilijke deelnemers en andere didactische zaken. Ik heb de eerste maanden al ontzettend veel opgestoken. Eigenlijk zouden meer mensen dit moeten doen. Het zorgt voor veel meer diepgang in de communicatie en bij overleggen.”
Als er kandidaten zijn voor een baan of een stage, dan wil Jan ze altijd in het echt spreken. Dat kost tijd, maar het levert ook veel op. Soms heb je mensen waarvan hun c.v. je niet echt aanspreekt, maar ik wil toch graag met de persoon achter het papiertje kennismaken. Pas dan krijg je een goede indruk of het wat zou kunnen zijn. Zo zijn hier al mensen binnengekomen die ik destijds als teamleider op basis van hun cv of brief opzij geschoven zou hebben. Nu neem ik daar meer de tijd voor en dat werkt.”
Het is dus veel investeren zonder dat er een garantie is op direct succes. Dat is ook zo bij bezoeken van bijvoorbeeld basisscholen. “Het duurt nog wel even voordat ze op de arbeidsmarkt komen. Maar als je ze enthousiast krijgt, vertellen ze wel over ons naar ouders of andere familieleden.”
Een ander aandachtspunt is verdere verduurzaming. “We gaan onderzoeken waar we precies staan op dit moment en vastleggen waar we naar toe willen”, zegt de general manager van Vebo. “Daar nemen we natuurlijk ook in mee wat de klanten vragen en wat de concurrentie doet.”
Volgens Janno is bijsturen is een kwestie van op tijd zien en dan geleidelijk de koers wijzigen. ,,Vergelijk het met een olietanker. Daarmee kun je geen haakse bocht maken, maar moet je langzaam bewegen om je doel te bereiken. En dat doe je met z’n allen. Ik zie het als een complex en dynamisch orkest, waar ik voor mag staan.”